Google Pixel Fold 2, güçlü özellikleriyle yolda

Geçen yıl Mayıs ayında Google, katlanabilir telefon piyasasına Google Pixel Fold modelini duyurarak adım attı. Bu yıl ise markanın, Pixel Fold modelinin halefi olan Pixel Fold 2’yi tanıtması bekleniyor. Android Authority tarafından yapılan yeni bir rapor, cihazın önemli özelliklerini ve piyasaya sürülme zaman dilimini ortaya koydu.

Rapora göre, anonim bir kaynak Google’ın son birkaç aydır Pixel Fold 2‘yi içeride test ettiğini açıkladı. Pixel Fold 2 prototip birimlerini güçlendiren yonga setinin kod adının “zumapro” olduğu tespit edildi. Bilindiği üzere, Pixel 8 serisini güçlendiren Tensor G3 yonga setinin kod adı “zuma”dır. Bu nedenle, yeni nesil katlanabilir cihazı güçlendiren zumapro çipinin Tensor G4 olabileceği düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere, orijinal Pixel Fold, Tensor G2 çipine sahipti.

Google Pixel Fold 2, güçlü özellikleriyle yolda

Tensor G4, Samsung tarafından üretilecek ve ARM Cortex-X4, A720 ve A520 CPU çekirdekleri ile donatılacak. Pixel Fold, 12 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB UFS 3.1 depolama alanına sahipken, Pixel Fold 2’nin daha güçlü bir cihaz olacağı söyleniyor; 16 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB UFS 4.0 depolama alanına sahip olması bekleniyor. Ayrıca, söylentilere göre Pixel yapay zeka asistanını da içerebilir.

Raporda, Pixel Fold 2‘nin şu anda Mühendislik Doğrulama Testi (EVT) aşamasında olduğu belirtiliyor. Bu, cihazın toplu üretim aşamasından birkaç ay uzakta olabileceği anlamına geliyor. Google’ın bu yılın Ekim ayında Pixel 9 ve 9 Pro’yu tanıtması bekleniyor. Her iki telefonun da Tensor G4 çipine sahip olması öngörülüyor. Şimdi Pixel Fold 2‘nin de aynı çipi kullanacağı söylenince, cihazın Pixel 9 serisiyle birlikte piyasaya sürülme ihtimali yüksek görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x