LÖSEV dava açtı: Gülriz Sururi’nin mirası yargıya taşındı

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 6 yıl önce hayatını kaybeden oyuncu ve yazar Gülriz Sururi’nin hazırladığı vasiyetnamesinde kendilerine 2 bin 500 dolar bıraktığını belirterek, vasiyetnamenin yerine getirilmesi için sanatçının kuzeni Çiğdem Sururi’ye dava açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan davanın dilekçesinde, “Gülriz Sururi Beyoğlu 48. Noterliği’nde hazırladığı vasiyetnamesinde bankadaki 2 bin 500 doların LÖSEV’e bırakılmasını vasiyet etmiştir. Gülriz Sururi’nin bu vasiyetnamesi 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde okunup tespit edilmiş ve bu karar kesinleşmiştir” denildi.

LÖSEV, VASİYETİN FAİZİYLE ÖDENMESİNİ TALEP ETTİ

Mirasçılık belgesine göre Gülriz Sururi’nin mirasçısının amcasının kızı Çiğdem Sururi olduğu kaydedilerek, “Çiğdem Sururi mirasçılık belgesi istemli davada mahkeme beyanında, ‘Gülriz Sururi amcamın kızı olmaktadır. Kendisi tarafından tanzim edilen vasiyetnameyi kabul ediyorum. Vasiyetnameye karşı herhangi bir itirazım yoktur’ diyerek vasiyetnameyi kabul etmiştir” ifadeleri yer aldı.

LÖSEV, belirttiği nedenlerle Gülriz Sururi’nin vasiyetnamesinin yerine getirilmesini ve 2 bin 500 doların yasal faiziyle birlikte ödenmesini talep etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x