‘Mega Boğa!’ Usta Analist Bu 4 Altcoin İçin Hedeflerini Açıkladı

Kripto para piyasası şimdilik Binance belirsizliğini arkada bırakmış görünüyor. Lider kripto para Bitcoin 38 bin dolar sınırına dayandı. Lider altcoin Ethereum ise 2 bin doların üzerindeki konumunu pekiştiriyor. Bu ortamda usta kripto para analisti Ali Martinez, Ethereum tabanlı bir altcoin’de ‘mega boğa’ olduğunu söylüyor. Analist, ayrıca yükseliş beklediği 2 ve düşüş öngördüğü 1 token için hedeflerini açıklıyor.

Analiste göre UNI’nin %62’lik bir potansiyeli var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeniden ivme kazanmaya başlıyor. Bitcoin ve Ethereum kritik dirençlerinin üzerinde konumlarını sağlamlaştırıyor. Piyasa, Binance etrafındaki dramayı arkasında bırakmak için moral depoluyor. Bu ortamda popüler kripto para analisti Ali Martinez, önde gelen Ethereum (ETH) tabanlı merkezi olmayan bir borsanın önemli bir yukarı yönlü hareket yapmanın eşiğinde olduğunu söylüyor. Martinez, Uniswap’in (UNI) azalan bir üçgeni geçersiz kıldıktan sonra haftalık grafikte “çıkış yapıyor gibi göründüğünü” belirtiyor.

Analistler, ‘alçalan üçgen’ formasyonunu tipik olarak bir düşüş devam kuruumu olarak kabul eder. Martinez’e göre, UNI 5,70 dolar fiyatının üzerinde “sürekli bir kapanış” yaparsa, altcoin mevcut fiyattan yaklaşık %62’lik bir kazançla 10 dolara doğru yükselebilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, Uniswap bu yazı sırasında günlük bazda %1,6 düşüşle 6,24 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte UNI, haftalık grafiğinde yaklaşık %22 kazancın üzerinde oturuyor.

Bu altcoin satış riski altında

Ali Martinez, daha sonra Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon’a (MATIC) bakıyor. Analist, MATIC’in önemli bir fiyat seviyesinin üzerine çıkamaması halinde bir satışa tanık olabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

MATIC, 0,84 ila 0,86 dolar arasında değişen önemli bir tedarik bölgesinin altına düştü. Bu aralıkta, 14.240 adres 4,13 milyardan fazla MATIC tutuyor. MATIC fiyatı bu bölgenin altında ne kadar uzun süre kalırsa, bu sahiplerin önemli kayıplara uğramamak için satış yapmaya başlama olasılığı o kadar yüksek olur.

Kaynak: Ali Martinez

MATIC, Martinez’in arz alanının altında, yazı sırasında 0,7812 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, günlük grafiğinde yeşil bölgede duruyor. Haftalık bazda %7’nin üzerinde değer kaybeden MATIC, aylık bazda %19 artış kaydetti.

LINK’in 2023 zirvesini ziyaret etmesi mümkün!

Analist, MATIC’in ardından Blockchain oracle Chainlink’e (LINK) geçiyor. Usta analist, Chainlink’in 2023’ün en yüksek seviyesi olan 16,62 doları tekrar ziyaret edeceğini tahmin ediyor. Dahası, altcoin fiyatının bu seviyeyi aşmasının mümkün olduğunu söylüyor. BU doğrultuda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

LINK, 13,80 ila 14,20 dolar arasında değişen önemli bir talep bölgesinde. Burada, 11.470 cüzdan önemli bir 23,5 milyon LINK tutuyor. İleride minimum direnç ve aşağıda sağlam destekle, bu bölgenin üzerinde kalmak LINK’in yeni yılın en yüksek seviyelerine tırmanmasının yolunu açabilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, LINK yazı sırasında 14,34 dolardan işlem görüyordu.

Analist bu altcoin için de bir yükseliş öngörüyor

Son olarak Ali Martinez, Ripple (XRP)’ye bir göz atıyor. Analist, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto varlığının, azalan paralel bir kanalın orta noktasından kopuyor gibi göründüğünü söylüyor. Bu yüzden, altcoin fiyatının 0,65 ila 0,66 dolar arasına yükselmesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Kaynak: Ali Martinez

Teknik analizde, azalan paralel kanallar tipik olarak düşüş eğilimi olarak kabul görür. Ancak Martinez’in grafiğinin önerdiği gibi bir varlığın yine de yapının aralığının tepesine yükselmesi mümkündü. Bu arada, XRP bu yazı sırasında 0,618 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x