Paylaşımları sosyal medyayı ikiye böldü

İsrail’in Gazze’deki bir hastaneyi bombalaması sonucu 500 kişinin öldüğü saldırıya tepki göstermek amacıyla İsrail İstanbul Başkonsolosluğu önünde düzenlenen protestolarda, 1 kişi kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti, 43’ü polis toplam 63 kişi yaralandı.

Olayların ardından, protestocular arasında yer aldığı iddia edilen Furkan Bölükbaşı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, protestoların provokasyon olduğunu ve kendisinin de bu provokasyona dahil edilmeye çalışıldığını öne sürdü.

“Protestoya çağrı yapanların amacı, protestoları şiddete dönüştürmek ve kamu düzenini bozmaktır. Ben böyle bir eylemin içinde yer almadım ve kimseyi de bu eyleme katılmaya davet etmedim.**

Ben, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını kınamak ve Filistin halkına destek vermek için oradaydım. Ancak, protestolar bir grup provokatör tarafından şiddete dönüştürüldü. Bu provokatörlerin amacı, protestoları İsrail’in lehine kullanmaktır.”

Bölükbaşı’nın iddiaları, bazı çevreler tarafından desteklendi. Bu çevreler, protestoların şiddete dönüşmesinde Bölükbaşı’nın da rolü olduğunu öne sürdü.

HASKOLOĞLU’NA TEPKİLER

Sosyal medya hesabından haber paylaşımları yapan gazeteci İbrahim Haskoloğlu İsrail’in hastaneyi vurmasının ardından yabancı basından geçen bir haberi alıntıladı.

İsrail Ordusu’nun hastaneyi vurduktan sonra yaptığı açıklamanın verildiği haberde “İsrail Ordusu Sözcüsü: Gazze’deki hastanedeki saldırıyı biz yapmadık. Hamas’ın yanlış fırlattığı roket vurdu” ifadeleri yer aldı.

Haskoloğlu bu paylaşımının ardından sosyal medyada “İsrail’i aklamaya çalışıyor” denilerek tepkilerin hedefi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x