Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

Bu hamle, drone teknolojisinde güvenlik ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutan bir yaklaşımın göstergesi olarak yorumlanıyor. Kullanıcıların ve teknoloji takipçilerinin dikkatini çeken bu gelişme, Snap’in müşteri deneyimini nasıl önceliklendirdiğinin de bir kanıtı olarak görülüyor.

Snap’in piyasadan kaldırdığı Pixy drone’unun yangın tehlikesi oluşturduğu ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) tarafından yayınlanan bir bildiriyle, bu uçan cihazların tamamı olan 71,000 adedinin geri çağrıldığı duyuruldu. CPSC, tüketicilere Pixy’yi derhal kullanmayı bırakmalarını, pilini çıkarmalarını ve şarj etmeyi durdurmalarını tavsiye etti. Snap’in drone macerası sadece dört ay sürdü ve şirket, 230 dolarlık cihazın satışını Ağustos 2022’de sonlandırdı. Şimdi, 18 ay sonra, CPSC, Pixy pilotlarına drone’larını uçurmamaları veya potansiyel olarak hatalı şarj edilebilir lityum iyon pil nedeniyle havadayken yangın çıkma riskini göze almamaları konusunda uyarıda bulunuyor. Şu ana kadar, Snap pilin aşırı ısınıp şişmesi sonucu biri hafif olmak üzere dört pil yangını raporu ve bir hafif yaralanma raporu aldı.

Geri çağırma işlemine nasıl yanıt verileceği konusunda tam talimatlar Snap’in web sitesinde yer alıyor. Talimatlar, Pixy’yi doğrudan şirketten mi yoksa Amazon üzerinden mi sipariş ettiğinize bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Sahipleri, drone’larını tam iade almak üzere geri göndermeleri gerekiyor ve lityum iyon pilin güvenli bir şekilde nasıl imha edileceğine dair talimatlar çevrimiçi olarak mevcut.

Snap, satılan her Pixy drone’u geri çağırıyor

Yalnızca Pixy piline veya şarj aletine sahip müşteriler de iade için uygun olabilir. Eğer bu durumdaysanız, [email protected] adresinden destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Pixy, sadece 0.22 pound (yaklaşık 100 gram) ağırlığında olup, elinizin avucunda kalkış ve iniş yapabilen, parmaklarınızı koruyucu muhafazalarla güvende tutan bir cihazdı. Satışta olduğu süre boyunca, Snap bu kamera donanımlı helikopteri “büyük ve küçük maceralar için uygun, cebinizde taşıyabileceğiniz, serbest uçan bir yoldaş” olarak pazarladı.

Snap’in sosyal medya uygulaması Snapchat önemli bir başarı elde ederken, drone kısa bir süre sonra tamamen kayboldu ve Perşembe günü yapılan geri çağırma, bu çalkantılı varlığının son bölümünü oluşturdu. Snap’in diğer donanım çabası olan kamera donanımlı akıllı gözlükler biraz daha iyi bir durumda; cihaz hala satılıyor ancak 2019’dan bu yana güncellenmedi.

Aşağıda Snap tarafından kaydedilen son derece etkileyici Drone görüntüleri mevcut. Bence bir göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x